Кирилюк Олени Юріївни
Кирилюка Дмитра Володимировича Осадчук Ірини Олександрівни

ПОСВІДЧЕННЯ ФАКТУ, ЩО ФІЗИЧНА ОСОБА Є ЖИВОЮ АБО ЗНАХОДИТЬСЯ У ПЕВНОМУ МІСЦІ

Звернення до нотаріуса за посвідченням факту, що фізична особа є живою, що фізична особа знаходиться у певному місці, видачі свідоцтва на підтвердження цих фактів.

     Нотаріус за усним зверненням фізичної особи посвідчує факт, що фізична особа є живою.
     Нотаріус за усним зверненням фізичної особи посвідчує факт перебування її в певному місці.
     Посвідчення факту , що фізична особа є живою, та факту перебування її в певному місці проводиться як при явці фізичної особи до нотаріуса, так і поза приміщенням, що є робочим місцем нотаріуса.
     Факти, що малолітня дитина, недієздатна фізична особа є живою чи перебуває в певному місці, посвідчуються за усним зверненням її законних представників (батьків, усиновлювачів, опікуна).
     Факти, що неповнолітня дитина, фізична особа, цивільна дієздатність якої обмежена, є живою чи перебуває в певному місці, посвідчуються за їх усним зверненням та за згодою на це законних представників (батьків, усиновлювачів, піклувальників), викладеною з дотриманням вимог Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України щодо посвідчення правочинів за участю неповнолітніх, а також осіб, над якими встановлено піклування.
     На підтвердження факту, що фізична особа є живою, та факту перебування фізичної особи в певному місці нотаріус видає заінтересованим особам, щодо яких було встановлено ці факти, відповідні свідоцтва.

Необхідні документи:
  • Паспорт (звертаємо Вашу увагу на наявність в паспорті вклеєних фотографій при досягненні особою 25-річного або 45-річного віку);
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • Дня неповнолітніх – згода на посвідчення факту його законних представників;
Для посвідчення факту знаходження громадянина у певному місці також:
  • Документальне підтвердження того, що у певний момент громадянин перебував у певному місці.